Projekty unijne

O nas

Strona główna / O nas

Początki działalności

Historia działalności ML Polyolefins sięga 2000 roku, kiedy główną podstawę naszej działalności stanowił skup i handel surowcami wtórnymi. W krótkim czasie firma stała się liderem na lokalnym rynku odpadów foliowych. Wraz z rozwojem firma ML powiększała obszar działania, obejmując pozycję lidera w regionie. Solidne podstawy działalności, konsekwencja w działaniu i nieustanne inwestycje w urządzenia do konfekcji odpadów sprawiły, że szybko zdobyła uznanie na rynku krajowym.

Już kilka lat po rozpoczęciu działalności, do siedziby firmy docierały odpady foliowe m.in. ze Słowacji, Czech, Niemiec, Belgii, Holandii oraz krajów bałtyckich.

Pierwsza linia do regranulacji

Rozbudowana sieć dostawców oraz sprawna obsługa stanowiły bazę dla znaczącej inwestycji, jaką stał się w 2006 roku zakup pierwszej w historii firmy linii do regranulacji surowców.

Równolegle z rozpoczęciem produkcji, właściciele firmy podjęli decyzję o skupieniu się na dwóch rodzajach surowców – polipropylenie (PP) i polietylenie (PE). Podstawowy rodzaj surowca do produkcji miały stanowić wyłącznie czyste odpady poprodukcyjne. Jednocześnie zaprzestano handlu surowcami, rozpoczynają budowę stocków magazynowych pod własną produkcję.

Wiedza i rozwój

Koncentracja działalności firmy na produkcji regranulatu polipropylenowego doprowadziła do ścisłej specjalizacji naszej produkcji oraz wypracowania unikalnego know-how.

Nasz zespół specjalistów nieustannie doskonali swoją wiedzę i umiejętności, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Własne laboratorium pozwala na ścisłą kontrolę jakości produkcji oraz umożliwia powtarzalne dostawy regranulatu.

Współpraca z uniwersyteckimi jednostkami badawczymi owocuje ciągłym doskonaleniem procesu produkcji oraz nowymi rozwiązaniami produkcyjnymi, które są dedykowane przetwórstwu surowców PP.

Ciągłe doskonalenie

W naszej produkcji stosujemy wyłącznie czyste odpady poprodukcyjne, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad materiałem wsadowym użytym do regranulacji. Chcąc właściwie rozpoznawać potrzeby naszych klientów, zdecydowaliśmy się na inwestycję w fabrykę wtrysków, dzięki czemu na bieżąco testujemy rozwiązania wypracowane przez naszych technologów oraz lepiej rozumiemy wymagania kontrahentów.

Specjalizacja

Wciąż dążymy do perfekcji, dlatego koncentrujemy się na tych obszarach, w których jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałość. Skupiamy się na produkcji czarnych granulatów, o jakości zbliżonej do oryginału. Wąska specjalizacja jest naszym atutem i pozwala zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Wszystkie nasze linie produkcyjne są dostosowane do używanych przez nas surowców.

Serwis

Zdajemy sobie sprawę jak istotny jest właściwy serwis, dlatego wciąż doskonalimy się w obszarach, które dla klientów są równie istotne jak wysokiej jakości produkt. Nasi doradcy techniczni służą wyspecjalizowaną wiedzą, dzięki której dostosowują regranulaty do potrzeb klientów. Własny Dział Logistyki sprawnie zarządza setkami transportów realizowanych przez nas w każdym miesiącu oraz pilnuje właściwego pakowania i załadunku naszych produktów.

Certyfikaty

Współpraca z liderami rynku wymaga właściwej organizacji po naszej stronie, dlatego we współpracy z renomowanym instytutem TÜV Rheinland przeszliśmy certyfikację ISO 9001 oraz ISO 14001, aby nasi kontrahenci byli pewni, że wszystkie procesy w naszej firmie są pod szczególną kontrolą. Niezależnie od norm przyjętych w certyfikacji ISO, wyznaczamy sobie ambitne cele, które stale realizuje doświadczony i wciąż doskonalący swoje umiejętności zespół najlepszych specjalistów w Polsce.

Przyszłość

ML Polyolefins jest liderem w produkcji polipropylenu z surowców wtórnych w Europie Środkowo- Wschodniej, wytwarzając miesięcznie ~ 1200 ton granulatów. Zgodnie ze Strategią Rozwoju Firmy do 2020 r., w najbliższych latach firma zamierza umocnić swoją wiodącą pozycję w regionie oraz dołączyć do grona największych wytwórców czarnego polipropylenu w Europie. Plany inwestycyjne obejmują budowę nowych placów składowych o powierzchni 9000 m2 (trwa), nowej fabryki (IQ 2019 r.), zakup i instalację nowej linii do regranulacji (IIIQ 2019 r.) oraz dalsze udoskonalanie parku maszynowego i wzrost potencjału produkcyjnego.

Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins
Siedziba ML Polyolefins

© Copyright ML Polyolefins 2018-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Do góry